START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH

Terapia rodzin

Terapia rodzin to spotkania psychoterapeuty i członków rodziny, których łączy doświadczanie trudności bądź kryzysu w ich aktualnym życiu rodzinnym. Trudności te mogą być związane na przykład z chorobą jednego z członków rodziny, wynikać z kryzysu zmiany etapu życia rodziny bądź innych trudności adaptacyjnych. Proces psychoterapeutyczny ma na celu pomóc rodzinie zrozumieć przeżywane trudności i wprowadzić pozytywne zmiany w życiu rodzinnym.

Terapię rodzin poprzedzają konsultacje wstępne, których celem jest poznanie problemów, które skłaniają rodzinę do szukania pomocy. Konsultacje służą również poznaniu opinii wszystkich obecnych członków rodziny na temat istniejących kłopotów, uzgodnieniu celów terapii i ustaleniu decyzji o podjęciu bądź nie procesu terapeutycznego.  Niekiedy zaleca się, by któryś z członków rodziny podjął terapię indywidualną bądź inną formę pomocy psychologicznej.

Spotkania z rodzinami w miarę możliwości prowadzone są przez dwóch terapeutów, odbywają się co kilka tygodni i trwają do 90 min. Zdarza się, że jest to łączone z terapią indywidualną dziecka czy nastolatka, która odbywa się w cyklu cotygodniowym i trwa 45 min. Długość trwania terapii zależy od zgłaszanego problemu, motywacji rodziny do omawiania trudności. Forma spotkań jest zależna od potrzeb, mogą to być spotkania pary, rodziców z dziećmi, czy nawet innych członków rodziny zaangażowanych w dany problem.

Kwalifikacją do terapii rodzin w naszym ośrodku zajmuje się Pani Ewelina Urbanek-Traciak.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij