Kaja Jadacka

Kaja Jadacka

Jestem psychologiem nie tylko z wykształcenia, lecz przede wszystkim z pasji. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, z dodatkowymi kursami z neuropsychologii oraz psychologii klinicznej, a także kurs na terapeutę TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) pierwszego stopnia.

Swoje doświadczenie zdobywałam w pracy na Oddziale Psychiatrycznym w szpitalu im. Ludwika Rydygiera w Krakowie oraz z zespołem pomocy do spraw wypalenia zawodowego, współpracując z badaczami oraz specjalistami z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Aktualnie pracuję gabinetowo z osobami dorosłymi.

W kręgu moich zainteresowań zawodowych swoje szczególne miejsce ma praca z emocjami. Wierzę, że to one są zarówno u początku, jak i rozwiązaniu wielu spraw, a ich trafne rozpoznanie i zrozumienie jest kluczem do złagodzenia niepokojących objawów, takich jak lęk, problemy z agresją, niepokój, nadmierne rozmyślanie czy napięcie. Pomagam klientom zrozumieć, skąd biorą się w nich poszczególne stany i zachowania, oraz wypracować indywidualnie dobrany sposób radzenia sobie z nurtującymi ich problemami, a dzięki temu polepszyć ich zdolność do samodzielnego radzenia sobie i poprawiania samopoczucia.

Pracuję metodami pomocy krótkoterminowej, skupionej na rozwiązaniach (TSR) oraz pomocy w kryzysie. Korzystam także z technik wykorzystywanych w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pomagam określić, czy istnieje potrzeba podjęcia pracy długoterminowej u psychoterapeuty, poprzez diagnozę problemów psychologicznych.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji specjalistów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Czym jest stosowana przez mnie Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR)?

TSR jest formą terapii krótkoterminowej, trwającej od jednej sesji do kilkunastu miesięcy, w zależności od potrzeb klienta. Filozofia TSR głosi, że wszystko czego człowiek potrzebuje do wyzdrowienia, ma już w sobie. To przekonanie jest mi bardzo bliskie nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym.
Podczas terapii psychologicznej z wykorzystaniem technik TSR terapeuta wraz z klientem analizuje problem, ocenia natężenie objawów oraz poszukuje rozwiązań, które są dla klienta aktualnie dostępne i pomogą w osiąganiu zamierzonych celów.
Jest to sposób pracy dla osób, które chcą zwiększyć swoją samoświadomość, omówić ważne dla nich kwestie w bezpiecznej przestrzeni relacji terapeutycznej, a także potrzebują złagodzić cierpienie i odnaleźć rozwiązania do zastosowania w tu i teraz.

Kliknij wybrany termin aby umówić się do Kai Jadackiej:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH