konsultacja psychologiczna

Pierwsza konsultacja „Co Pana/Panią do mnie sprowadza?”

Konsultacja psychologiczna to dobry pomysł kiedy czujesz potrzebę zgłoszenia się i/lub masz problemy, w których rozmowa z psychologiem może okazać się pomocna.

Konsultacja psychologiczna zawiera się najczęściej w jednym lub kilku spotkaniach, które mogą być jednocześnie początkiem procesu psychoterapeutycznego. Jest to przestrzeń, w której możesz mówić o tym co przyprowadziło Cię na konsultację. O wątpliwościach
i obawach, które sprowadziły Cię do psychologa oraz związanych z samym spotkaniem. Psychoterapeuta może zadawać pytania dotyczące problemów, kontekstu życiowego i Twoich oczekiwań. Na podstawie podanych przez Ciebie informacji będzie starał się zrozumieć, co jest źródłem trudności. Celem takiej rozmowy jest wspólne rozeznanie Twoich problemów
i zaproponowanie odpowiedniej pomocy/leczenia.

Jeśli chcesz podjąć psychoterapię, podczas konsultacji możesz zobaczyć jak czujesz się w obecności wybranego psychologa/psychoterapeuty. Czy odpowiada Ci jego styl pracy i osobowość. Możesz dowiedzieć się jakie są warunki terapii:
częstotliwość spotkań, terminy, zasady dotyczące płatności i nieobecności. Warto zwrócić uwagę na uczucia towarzyszące tej rozmowie.

Z wielu powodów może być trudno zdecydować się na wizytę u psychologa. My, psychoterapeuci, mamy nieco łatwiej. Dla nas psychoterapia własna jest wymaganą częścią szkolenia psychoterapeutycznego. Jeśli chcemy dobrze pracować, nie mamy wyjścia. Dzięki temu dobrze wiemy jak trudne i z początku dziwne są te doświadczenia. Rozmowa z obcą osobą na bardzo osobiste tematy może budzić lęk i to jest naturalne. W końcu nie jest to zwykłe codzienne spotkanie.

Pamiętaj, nawet jeśli obawiasz się diagnozy, niezrozumienia i krytyki, rolą psychologa jest rozeznanie i zrozumienie Twoich trudności. Psychoterapeuta Cię nie ocenia, a stoi po Twojej stronie w zmaganiach z problemami.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH