Superwizja

Superwizja

Zapraszam na superwizję indywidualną oraz grupową psychoterapeutów oraz osoby szkolące się w psychoterapii.

Grupa superwizyjna online spotyka się co miesiąc we wtorek w godz. 17.00-20.15. Jedna superwizja to 4 godziny dydaktyczne, podczas których będziemy wspólnie zastanawiać się nad zjawiskami zachodzącymi w prowadzonych przez uczestników procesach terapeutycznych oraz omawiać literaturę, zagadnienia techniczne i teoretyczne naszej pracy.

Nazywam się Joanna Bednarska-Okarmus, jestem certyfikowaną psychoterapeutką PTP i aplikantką superwizji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuję najczęściej z dorosłymi, korzystając z nurtu psychodynamicznego i psychoanalitycznego.

Zgodnie z warunkami ubiegania się o Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego:
50 ze 150 wymaganych godzin dydaktycznych superwizji można odbyć u superwizora aplikanta.

Koszt jednego spotkania grupowego dla jednego terapeuty to 240 zł, indywidualnego 200 zł.

Zainteresowanych terapeutów zachęcam do kontaktu przez adres email: rejestracja@psychologiczni.pl lub pod numerem 512244447.

superwizja kraków

Superwizja to proces zawodowego wsparcia i konsultacji, skierowany między innymi do terapeutów i psychologów oraz innych pracowników pomagających zawodowo, którzy pracują z pacjentami w różnych kontekstach terapeutycznych. Celem superwizji jest zapewnienie jakości i skuteczności pracy terapeutycznej, przede wszystkim zadbanie o dobro pacjenta i wsparcie merytoryczne oraz emocjonalne terapeuty prowadzącego proces. Superwizja jest również obowiązkową częścią szkolenia psychoterapeutów. Wszyscy praktykujący psychoterapeuci są zobowiązani do regularnego poddawania się superwizji.

Oto kilka kluczowych aspektów dotyczących superwizji:

Wsparcie i refleksja: Superwizja daje terapeutom możliwość omówienia prowadzonych procesów, refleksji nad decyzjami terapeutycznymi oraz podzielenia się trudnościami, z jakimi się spotykają. Wspólna analiza pomaga w głębszym i wielokierunkowym zrozumieniu pacjenta oraz odpowiednim ukierunkowaniu prowadzonej psychoterapii.

Edukacja i rozwój zawodowy: W ramach superwizji terapeuci mają okazję uczyć się od doświadczonego kolegi lub mentora. Mogą zdobywać nową wiedzę, rozwijać swoje umiejętności i stosowane techniki terapeutyczne. Superwizor może też polecić literaturę pomocną w omawianym procesie.

Bezpieczeństwo i jakość: Superwizja pomaga utrzymać wysoki standard pracy terapeutycznej. Poprzez omawianie trudnych sytuacji i problemów terapeutów, można uniknąć błędów, pogłębiać zrozumienie i zwiększać efektywność terapii.

Kontrola jakości: W przypadku organizacji oferujących terapie lub pomoc psychologiczną, superwizja może być narzędziem do monitorowania jakości pracy terapeutów i zapewniania zgodności z etycznymi standardami.

Zapobieganie wypaleniu zawodowemu: Praca terapeutyczna jest emocjonalnie wymagająca i może prowadzić do wypalenia zawodowego. Superwizja pomaga terapeutom w radzeniu sobie z tym ryzykiem i zachowaniu zdrowej równowagi pracy i życia.

Poufność: Superwizja jest chroniona poufnością, co oznacza, że terapeuci mogą otwarcie dzielić się swoimi trudnościami bez obaw o naruszenie prywatności swoich pacjentów.

Formy superwizji: Superwizja może mieć różne formy, takie jak indywidualne konsultacje, grupowe sesje, sesje online czy wspólne koleżeńskie analizy przypadków.

Superwizja jest ważnym elementem pracy każdego zawodowego terapeuty. Pomaga w unikaniu rutyny, rozwijaniu umiejętności, przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu i utrzymywaniu wysokiej jakości terapii lub pomocy psychologicznej.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH