Terapia młodzieży

Terapia dzieci i młodzieży

Psychoterapia młodzieży oraz dzieci to cykl spotkań psychoterapeuty i pacjenta w wieku pomiędzy 9 a 18 rokiem życia. W trakcie regularnych spotkań dziecko lub nastolatek ma możliwość nazywania i rozumienia przeżywanych trudności i emocji. Często tego nie potrafi i może się tej umiejętności w terapii nauczyć. Lepsze rozumienie i werbalizacja doświadczanych stanów emocjonalnych, z czasem pozwala znaleźć konstruktywne sposoby komunikacji z innymi i radzenia sobie. Terapia tworzy bezpieczną przestrzeń dla analizy własnych myśli, uczuć i potrzeb.

Decyzja o podjęciu psychoterapii dziecka

W procesie psychoterapeutycznym niezwykle ważna jest współpraca z rodzicami dziecka lub nastolatka. Decyzję o podjęciu psychoterapii poprzedzają wspólne spotkania z opiekunami, służące określeniu istniejących problemów oraz celów wspólnej pracy. Czasami konieczna okazuje się konsultacja z innymi specjalistami – psychiatrą, terapeutą uzależnień czy dietetykiem. Kiedy okazuje się, że indywidualna terapia dziecka / nastolatka nie jest wskazana, zaleca się terapię grupową, socjoterapię, terapię rodzinną, bądź inne formy oddziaływań psychologicznych.

W naszej poradni psychoterapią dzieci od 9 roku życia zajmuje się Klaudia Cygan. Psychoterapię nastolatków prowadzą: Klaudia Cygan, Joanna Kozyra, Seweryn Leszczyński, Monika Małopolska i Justyna Pomorska.

Psychoterapia młodzieży

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH