START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna to cykl spotkań pacjenta i psychoterapeuty, których celem jest leczenie. Jest to rozmowa, która zaskakuje, wzrusza, czasami boli. Co więcej terapia leczy z depresji, nadmiernego lęku, nieśmiałości, trudności w relacjach z ludźmi. Innymi słowy daje większe zrozumienie siebie, umożliwia bardziej świadome kształtowanie swojego życia.

Właściwie celem procesu psychoterapeutycznego jest dotarcie do źródeł występujących trudności, przepracowanie ich i zmiana. Narzędziem leczniczym są bodźce, których źródłem jest psychoterapeuta. Leczenie poprzedza cykl spotkań diagnostycznych. Wstępna diagnoza psychoterapetyczna jest bardzo ważnym etapem psychoterapii. Służy określeniu obszarów problemowych, podjęciu decyzji czy terapia jest odpowiednią metodą działania i ustaleniu jej wstępnych celów. Na przykład może się zdarzyć, że podczas konsultacji pacjent i terapeuta uznają iż poradnictwo psychologiczne będzie korzystniejszą formą radzenia sobie z zaistniałą sytuacją.

W naszej poradni prowadzimy terapię w nurcie psychodynamicznym i psychoanalitycznym 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij