Terapia małżeńska

Terapia małżeńska / Psychoterapia dla par

Terapia małżeńska to spotkania psychoterapeuty i dwóch osób, które łączy miłość, doświadczanie cierpienia we wspólnej relacji i chęć poprawy funkcjonowania związku. Celem sesji jest rozpoznanie występujących trudności ze szczególnym uwzględnieniem wzajemnych oczekiwań, wpływów, uczuć i emocji partnerów oraz powtarzających się wzorców wzajemnej komunikacji i reagowania. Wytyczenie wspólnych celów oraz wprowadzanie konstruktywnych zmian, umożliwiających przezwyciężanie zaistniałych problemów.

Określenie możliwości i celów terapii

Proces psychoterapeutyczny poprzedzają spotkania diagnostyczne, służące określeniu możliwości i celów wspólnej pracy. Kiedy terapia pary nie jest wskazana, zaleca się terapię indywidualną bądź inne, najbardziej stosowne w danej sytuacji formy oddziaływań psychologicznych.

Terapia małżeńska

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH