START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH

Terapia młodzieży

Terapia młodzieży to cykl spotkań psychoterapeuty i pacjenta – nastolatka w wieku pomiędzy 13 a 18 rokiem życia. W trakcie regularnych spotkań nastolatek ma możliwość nazywania i rozumienia przeżywanych trudności i emocji (często musi się tego nauczyć), co z czasem pozwala mu znaleźć konstruktywne sposoby radzenia sobie. Terapia tworzy bezpieczną przestrzeń dla analizy własnych myśli, uczuć i potrzeb.

W procesie psychoterapeutycznym niezwykle ważna jest współpraca z rodzicami nastolatka. Decyzję o podjęciu psychoterapii poprzedzają spotkania z rodzicami, służące określeniu istniejących problemów oraz celów wspólnej pracy. Czasami konieczna okazuje się konsultacja  z innymi specjalistami – psychiatrą, terapeutą uzależnień czy dietetykiem. Kiedy okazuje się, że indywidulana terapia nastolatka nie jest wskazana, zaleca się terapię grupową, socjoterapię, terapię rodzinną, bądź inne formy oddziaływań psychologicznych.

W naszej poradni psychoterapią nastolatków zajmują się Justyna Pomorska, Mateusz Janik i Kamil Kisielewski.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij