Jestem doktorem pedagogiki i psychoterapeutą w trakcie kursu psychoterapeutycznego organizowanego przez Katedrę Psychoterapii CM UJ i Fundację „Psychomed”. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Towarzystwa Pedagogiki Filozoficznej im. B.F. Trentowskiego. Specjalizuję się w nurcie psychodynamicznym, w którym najważniejsza jest relacja międzyludzka oraz badanie własnych nieświadomych uczuć, przekonań i motywacji.
Zanim zostałem psychoterapeutą, pracowałem w innych zawodach humanistycznych. Moja droga była długa i kręta, ale dziś wiem, że można łączyć pasję z pracą zawodową. Psychoterapia jest dla mnie wspólnym odnajdywaniem osobistej prawdy człowieka. Jest to najpierw poszukiwanie tego, co dobre i wartościowe, a dopiero później tego, co destrukcyjne. Uważam, że psychoterapia ma pomóc odszukać najlepszą wersję każdego z nas, a trwała zmiana siebie może nastąpić jedynie dzięki relacji z drugim człowiekiem.
Na co dzień, poza gabinetem psychoterapeutycznym, pracuję z młodzieżą z autyzmem w liceum, wspierając ich jako nauczyciel współorganizujący proces kształcenia. Praca w tym charakterze codziennie uczy mnie innego spojrzenia na świat.
Ponadto udzielam się jako wolontariusz w Fundacji Teraz Człowiek w inicjatywie wspierającej osoby z wypaleniem zawodowym i promującej umiejętności łączenia spraw zawodowych i osobistych. Posiadam również doświadczenie w pracy dziećmi i młodzieżą zagrożoną niedostosowaniem społecznym oraz z uchodźcami z Ukrainy w charakterze lektora języka polskiego.
Z wykształcenia jestem historykiem i pedagogiem, posiadam stopień doktora pedagogiki.
Odbyłem staże na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych oraz na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Emocji i Nastroju w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Na konsultacje i do psychoterapii zapraszam młodzież od 15 roku życia (z rodzicem lub opiekunem) i osoby dorosłe.
Kliknij wybrany termin aby umówić się do Seweryna Leszczyńskiego: